• Dbaj o zdrowie każdego dnia!
img

Chlorofil – zielona krew roślin

Z pewnością każdy słyszał już o tym jak doskonałym produktem jest chlorofil i jak wiele ma on zalet. W ostatnich latach mówi się coraz częściej o różnych możliwościach jakie niosą za sobą właśnie te składniki. Poniższy artykuł chcemy poświęcić właśnie temu jak płynny chlorofil może być doskonały dla naszego organizmu i dlaczego warto go włączyć. Zalety chlorofilu są już znane od bardzo wielu lat. 

Czym jest chlorofil?

Chlorofil to zielony barwnik, który występuje w roślinach. Będzie pochłaniał energię słoneczną i warunkuje fotosyntezę u roślin. Chlorofil jest dla roślin tym czym dla nas krew. Odpowiada za funkcje metaboliczne roślin. Interesujące jest również to, że cząsteczka chlorofilu będzie podobna do hemoglobiny ( http://www.duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil ), a więc tego barwnika, który znajduje się w ludzkiej krwi. Różnica polega na jednym atomie centralnym. W krwi będzie to żelazo natomiast w chlorofilu tym składnikiem jest magnez. Chlorofil to taki składnik, który będzie związany z transportem tlenu. Będzie chronił nasz organizm i usuwał gromadzące się w nim toksyny. W każdej części organizmu gdziekolwiek dotrze będzie dostarczał tlen i usuwał niepotrzebne nam składniki przemiany materii.

budowa chlorofilu

Skuteczne oczyszczanie organizmu

- oczyszcza krew, limfę

- eliminuje pozostałości polekowe

- oczyszcza wątrobę

- chroni nasz organizm i usuwa składniki kancerogenne

- zmniejsza ilość bakterii

- odbiera toksyny, usuwa metale ciężkie

- utrzymuje równowagę kwasowo zasadową.

Dodatkowo:

- reguluje pracę jelit

- wyrównuje ciśnienie krwi

- niszczy bakterie w ranach

- oczyszcza przewód pokarmowy

- usuwa nieprzyjemne zapachy

- łagodzi nadmiar cukru

Chlorofil w płynie

Pozyskiwany z lucerny siewnej będzie niezwykle wartościowy dla naszego organizmu. To właśnie lucerna będzie najlepszym źródłem chlorofilu dla naszego organizmu. Mamy tam również cenne składniki witaminowe oraz mineralne. Dlatego nasz organizm będzie temu będzie funkcjonował lepiej. Jego oczyszczanie będzie skuteczne. Jeśli chodzi o stosowanie płynnego chlorofilu można oczekiwać, że nasz organizm będzie rzeczywiście funkcjonował naprawdę doskonale. Warto także zdecydować się na regularne przyjmowanie chlorofilu w płynie. Dzięki chlorofilowi będzie można rzeczywiście zadbać o nasz organizm rzeczywiście na wielu płaszczyznach.

Redakcja gwiezdnesufity.pl

Zobacz również