• Dbaj o zdrowie każdego dnia!
img

Co to takiego chlorofil i co może nam dać?

Chlorofil zalicza się do związków chemicznych, które znajdują się w roślinach, algach, ale również w niektórych bakteriach. Znajdziemy chlorofile A i B, które są powszechnie spotykane oraz C i D, które występuj wyłącznie w glonach. Chlorofil charakteryzuje się zieloną barwą, ponieważ będzie pochłaniał światło czerwone i niebieskie zaś odbija światło zielone. Chlorofil łączony jest z energią słoneczną, dlatego określony jest jako zielone słońce.

Możliwości jakie daje nam chlorofil?

Jest to płynna energia słoneczna. Spożywanie chlorofilu zapewnia skórze piękny odcień oliwkowy. Może także zwalniać procesy starzenia się skóry. Jak pokazują nam badania zielony barwnik, który radzi sobie z nowotworami może być także wsparciem w przypadku miażdżycy. Stosuje się go także w momencie, gdy leczy się anemię, ponieważ będzie w stanie zwiększyć liczbę czerwonych krwinek. Dzięki temu uda się również zwiększyć ilość żelaza w organizmie. Chlorofil będzie skutecznie łagodził stany zapalne w jamie ustnej, leczy dziąsła, niszczy niekorzystne zapachy.

Leczniczy chlorofil

Przyjmowanie chlorofilu będzie wskazane dla kobiet karmiących, ponieważ właśnie chlorofil skutecznie stymuluje produkcję mleka. Chlorofil może być również elementem regulującym cykl miesiączkowy. Wpływa również na pracę tarczycy, dobry dla osób, które mają problem z astmą. Zielona krew roślin może być wsparciem, jeśli ktoś będziemy mieli rany, które muszą się zagoić. Jeśli pojawia się przemęczenie czy stres to właśnie chlorofil będzie dobrym rozwiązaniem.

Jak dostarczyć go do organizmu?

Cenne źródło chlorofilu to przede wszystkim wszelkie zielone warzywa, które zawsze są polecane są w zdrowej diecie. Szczególnie bogate w ten składnik będą między innymi natka pietruszki oraz seler. Jeśli chcemy również wprowadzić do diety zielone koktajle na bazie takich składników możemy liczyć, że uda się utrzymać równowagę kwasowo – zasadową, ponieważ właśnie takie zielone koktajle to szczególnie zasadowe pożywienie.

Dzięki temu będzie można poradzić sobie z oczyszczeniem organizmu. Dlatego właśnie jest to cenny preparat pomocniczy, który pozytywnie wpływa na nasz organizm. Jeśli ktoś chce zadbać o organizm i stosować profilaktykę zdrowotną powinien decydować się na produkty składające się z zielonych elementów. Picie chlorofilu płynnego będzie jak kąpiel słoneczna dla naszych wewnętrznych tkanek, komórek i narządów.

Redakcja gwiezdnesufity.pl

Zobacz również