• Dbaj o zdrowie każdego dnia!
img

Chorofil – lucerna efektywne oczyszczenie organizmu

Oczyszczanie organizmu

Lato to taki okres, gdy dostępne są dla nas różnorakie składniki, które dają nam możliwość oczyszczenia organizmu. Jeśli nasz organizm będzie oczyszczony, pozostanie zdrowy, będzie mógł się lepiej i szybciej regenerować. Jeśli ciało będzie oczyszczone stanie się sprawniejsze, będzie lepiej trawić, dobrze przyswajać, a jego właściciel będzie pełen energii oraz wigoru. Ogólne osłabienie, czy choroba nie stanowią zagrożenia dla oczyszczonego organizmu.

Jak można się efektywnie oczyścić? Przede wszystkim należy zadbać o to, by wprowadzić do naszego organizmu między innymi chlorofil. Od czasów starożytnych już te zielone składniki, w których był chlorofil były bardzo cenione jako te, które gwarantują nam zdrowie. Obecnie ten zielony składnik odpowiadający za transport tlenu również traktowany jest przez wiele osób jak źródło zdrowia i dlatego będzie się oczywiście warto taki składnik do swojej diety wprowadzić. Jest to bardzo podobny do hemoglobiny składnik a różnica tkwi tylko w jednym składniki, mianowicie w centrum hemogolobiny jest cząstka żelaza a tutaj przy chlorofilu będzie to cząsteczka magnezu.

 

Czym jest chlorofil? ( http://www.duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil )To składnik roślin, który występuje w większości roślin. Chlorofil określony jest jako słoneczny barwnik, ponieważ będzie absorbował energię słoneczną. Znajduje się on w organellach komórek roślinnych. Nazwa pochodzi z greckiego od słów zielony oraz liść. Chlorofil ma gwarantować wzmocnienie organizmu oraz przyspieszenie przemiany materii. Dodatkowo łącznie z żelazem jest to składnik, który będzie korzystny w anemii. Doraźnie dobry efekt będzie gwarantował jako preparat, który może chronić bakterie gnilne oraz pomaga w poprawie pracy układu pokarmowego.

produkty zawierające chlorofil

Oczyszczające działanie chlorofilu

- usuwa pozostałości leków

- niszczy pierwiastki ciężkie w organizmie

- dezaktywuje wiele karcogenów

- oczyszcza wątrobę

- czyści jelita

- poprawia zapach ciała i oddechu

Przeciwzapalne działanie chlorofilu

- chroni organizm przed stanami zapalnymi

- leczy stany zapalne na skórze

- leczy żylaki

Regenerujące działanie chlorofilu

- buduje oraz oczyszcza krew

- chroni tkanki

- usprawnia pracy tarczycy

- poprawia funkcjonowanie wątroby

- wspomaga rozwój korzystnej flory bakteryjnej

- poprawia działanie enzymów, które tworzą witamin E,A, K

- obniża zapotrzebowanie na insulinę

- chroni przed szkodliwym działaniem białka

- leczy objawy astmy

Występowanie chlorofilu

Zielone warzywa, które powszechnie nazywa się zieleniną cechują się dużą zawartością tlenu w chlorofilu. Mamy tam wiele ciekawych składników odżywczych. Zielenina to najbardziej zasadowe pożywienie, jakie jest dostępne, dlatego dzięki niemu można poradzić sobie z zakwaszeniem organizmu. Największe ilości chlorofilu możemy znaleźć w lucernie.

Lucerna

Jest to składnik, w którym znajdziemy najwięcej chlorofilu i dlatego właśnie warto wprowadzić go do diety. Jest to składnik, który znany jest już praktycznie od około 2 tysięcy lat. Jest to oczywiście taki składnik, który współcześnie jest coraz bardziej popularny.

Redakcja gwiezdnesufity.pl

Zobacz również